PELASTAJIEN JA ENSIHOITAJIEN YHTEISVOIMAA

FACEBOOK

 

 

PAIKALLISYHDISTYS

 

Kanta-Hämeen pelastuslaitoksen henkilöstö JHL ry on JHL:n alainen paikallisyhdistys

 

Yhdistyksen jäsenenä saat JHL:n  valtakunnallisesti tarjoamat edut, edunvalvonnan sekä hyvät vaikutusmahdollisuudet paikallisella tasolla.

 

Paikallisyhdistyksen ja JHL:n jäsenenä olet myös oikeutettu paikallisyhdistyksen oman mökin käyttämiseen sekä osallistumaan paikallisyhdistyksen järjestämiin tapahtumiin ja virkistystilaisuuksiin.

 

Liity JHL:n jäseneksi sekä paikallisyhdistykseen tästä

 

 

SUOMEN SUURIN HYVINVOINTIALOJEN LIITTO JHL

JHL:n jäsenenä saat lukuisia etuja. Näihin kuuluu mm. luottamusmiehen palvelut työpaikalla, liiton oikeusapupalvelut, liiton neuvottelemat työehdot, turvaa työttömyyden varalle sekä liiton tarjoamat koulutuspalvelut.

 

Lisäksi JHL tarjoaa jäsenilleen lukuisia vapaa-ajan etuja kuten lomapaikka- ja lomatoimintaetuja, risteily- ja hotellietuja sekä polttoaine- ja vakuutusetuja.

 

Katso lisää JHL:n sivuilta tästä

 

 

MIKSI LIITTYÄ?

 

Liittoon kuuluminen tuo turvaa monessakin mielessä. Muutoin kalliit lakimies ja oikeuspalvelut kuuluvat liiton palveluihin jäsenmaksua vastaan. Lisäksi saat asiantuntevaa apua luottamusmieheltä joka ajaa asiaasi paikallisella tasolla.

 

Paikallisyhdistyksen jäsenenä saat hyvät mahdollisuudet vaikuttaa paikallisesti. Lisäksi yhdistys tarjoaa vapaa-ajan toimintoja sekä järjestää erilaisia tapahtumia.

 

Paikallisyhdistyksen jäsenenä olet oikeutettu yhdistyksen mökin käyttöön.

LIITY MEIHIN

(MIKÄLI KUULUT TOISEEN LIITTOON HOITAA JHL IRTISANOUTUMISEN PUOLESTASI)

 

"RÄNTSY"

Yhdistyksellämme on mökki Hauholla Alvettulassa Lakkianselällä.

 

Mökki on jäsenten vapaasti varattavissa. Mökiltä löytyy päämökki, saunamökki, nukkuma-aitta, grillikatos, laituri sekä soutuvene.

 

Mökin isot nurmialueet mahdollistavat mm pihapelien pelaamisen sekä vaikkapa vuosipäivien vieton vieraiden kanssa (juhlien järjestämiseen pyydettä yhditykseltä erikseen lupa).

 

Alvettulan kyläkauppa sijaitsee välittömässä läheisyydessä pitsoine ja hampurilaisineen sekä anniskeluterasseineen.

 

Hauholta saa myös vuokrattua kylpytynnyrin mökille tarvittaessa.

 

 

Viitala Miikka

045 675 6988

Puheenjohtaja

miikka.viitala@hameenlinna.fi

KANTA-HÄMEEN PELASTUSLAITOKSEN HENKILÖSTÖ JHL RY

Kutalantie 1B

13100 HÄMEENLINNA

 

 

 

Minttu Markkanen

Sihteeri

minttu.markkanen@pelastuslaitos.fi

Rikala Janne

Varapuheenjohtaja

janne.rikala@pelastuslaitos.fi

Toni Lehtonen

 

toni.lehtonen@pelastuslaitos.fi

Jari Lehikoinen

"Urheiluministeri"

jari.lehikoinen@pelastuslaitos.fi

Jouko Kuusinen

Luottamusmies

jouko.kuusinen@pelastuslaitos.fi

Jukka-Petteri Laine

 

jukka-petteri.laine@pelastuslaitos.fi

Tero Salonen

 

tero.salonen@pelastuslaitos.fi

Jukka-Pekka Rinkinen

Varajäsen

jukka-pekka.rinkinen@pelastuslaitos.fi

Janne Sipola

Varajäsen

janne.sipola@pelastuslaitos.fi